*fields are required
Thu 14 Fri 15 Sat 16 Sun 17 Every Day
HOW TO BECOME A CUPCAKE The Famous Lauren Barri Holstein Arnolfini 2pm IF YOU DECIDE TO STAY Silvia Rimat Arnolfini 1.30pm MOON Carmine Mauro Daprile Secret Location 12am WE SEE FIREWORKS Helen Cole Secret Location 11am - 6.30pm
BREATHE FOR ME Martin O’Brien Arnolfini 3pm - 7pm I AM NOT ALONE Kim Noble Wickham Theatre 3.30pm SLIDESHOW BIRDSHOW Emma Bennett Wickham Theatre 12.30pm DEAD LINE Jo Bannon The Parlour Showrooms 3.30pm - 6.30pm
THE ART OF BEGEGNUNG BEGINS TOMORROW SLOWLY Sinead O’Donnell Arnolfini 3pm - 7pm FATHERLAND Nic Green Wickham Theatre 1.30 pm WORKTABLE Kate McIntosh Arnolfini Docks Thur 7pm - 10pm Fri - Sun 11am - 7.30pm
TOO LATE! Motus Circomedia 4pm NIGHT TRIPPER Fiksdal/Langgård/Becker The Woods 4.45pm ART OF BEGEGNUNG COMES TOMORROW SLOWLY Sinéad O’Donnell Arnolfini 2pm - 6pm EXTRAORDINARY RENDITION Action Hero Arnolfini Docks 11am - 6.30pm
FESTIVAL OPENING Festival Hub 6pm EARLY DAYS (OF A BETTER NATION) Coney Arnolfini 3.30pm - 5.30pm VERSION CONTROL Exhibition Arnolfini Sat 2 Feb - Sun 14 April 11am - 6pm
FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm PAVE Pete Barratt The Arch 3.30pm - 6.30pm
A STRING SECTION Reckless Sleepers Arnolfini 7.30pm FAREWELL MOON FEAST The Full Moon Orchestra Arnolfini 5th Floor 6pm - 7.30pm FIELD TEST Alex Bradley St Stephens Church Garden 6pm - 10pm
UNTITLED Tim Etchells Arnolfini 8pm KEIN APPLAUS FÜR SHEISSE Holzinger & Riebeek Arnolfini 8pm LILI HANDEL Ivo Dimochev Arnolfini 8pm FESTIVAL BRUNCHES MOON SALONS Festival Hub
LIVING ROOM OPERA CMO, Zierle & Carter A Living Room 9.30pm LIVING ROOM OPERA CMO, Zierle & Carter A Living Room 9.30pm LIVING ROOM OPERA CMO, Zierle & Carter A Living Room 9.30pm
MENTAL The Vacuum Cleaner A Bedroom 9.30pm MENTAL The Vacuum Cleaner A Bedroom 9.30pm MENTAL The Vacuum Cleaner A Bedroom 9.30pm
DRESSAGE Official Festival Party Lakota 10pm
Every Day
WE SEE FIREWORKS Helen Cole Secret Location 11am - 6.30pm
DEAD LINE Jo Bannon The Parlour 11am - 14pm 3.30pm - 6.30pm
WORKTABLE Kate McIntosh Arnolfini Docks 11am- 7.30pm
EXTRAORDINARY RENDITION Action Hero Arnolfini Docks 11am - 6.30pm
VERSION CONTROL Exhibition Arnolfini Sat 2 Feb - Sun 14 April 11am - 6pm
PAVE Pete Barratt The Arch 3.30pm - 6.30pm
FIELD TEST Alex Bradley TBC 6pm - 10pm
Thu 14
ESTIVAL OPENING The Parlour 6pm
FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm
WORKTABLE Kate McIntosh Arnolfini Docks 7pm - 10pm
A STRING SECTION Reckless Sleepers Arnolfini 7.30pm
UNTITLED Tim Etchells Arnolfini 8pm
LIVING ROOM OPERA CMO, Zierle & Carter A Living Room 9.30pm
MENTAL The Vacuum Cleaner A Bedroom 9.30pm
Thu 15
HOW TO BECOME A CUPCAKE The Famous Lauren Barri Holstein Arnolfini 2pm
BREATHE FOR ME Martin O’Brien Arnolfini 3pm - 7pm
THE ART OF BEGEGNUNG BEGINS TOMORROW SLOWLY Sinead O’Donnell Arnolfini 3pm - 7pm
TOO LATE! Motus Circomedia 4pm
FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm
KEIN APPLAUS FÜR SHEISSE Holzinger & Riebeek Arnolfini 8pm
LIVING ROOM OPERA CMO, Zierle & Carter A Living Room 9.30pm
MENTAL The Vacuum Cleaner A Bedroom 9.30pm
Thu 16
IF YOU DECIDE TO STAY Silvia Rimat Arnolfini 1.30pm
YOU ARE NOT ALONE Kim Noble Wickham Theatre. 3.30pm
NIGHT TRIPPER Fiksdal/Langgård/Becker The Woods 4.45pm
FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm
LILI HANDEL Ivo Dimochev Arnolfini 8pm
LIVING ROOM OPERA CMO, Zierle & Carter A Living Room 9.30pm
MENTAL The Vacuum Cleaner A Bedroom 9.30pm
DRESSAGE Official Festival Party Lakota 10pm
Thu 17
MOON Carmine Mauro Daprile Secret Location 12am
SLIDESHOW BIRDSHOW Emma Bennett Wickham Theatre 12.30pm
FATHERLAND Nic Green Wickham Theatre 1.30 pm
EARLY DAYS (OF A BETTER NATION) Coney Arnolfini 3.30pm - 5.30pm
FAKE MOON Simon Faithful College Green 6pm - 7.30pm
FAREWELL MOON FEAST The Full Moon Orchestra Arnolfini 5th Floor 6pm - 7.30pm